Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Bike gravel GT Grade Carbon Elite WGR ve vás probudí radost ze švihu

Na první pohled mi bike gravel GT Grade připomínal robustnější silničku a vzbudil ve mě ihned touhu, pořádně se opřít do pedálů. Opravdu jsem se začal těšit na první jízdu.

Publikováno: 4. 7. 2024
2 min. čtení
Sdílet

První jízda a seznámení s gravel bikem GT

Hned na první dobrou mě kolo GT Grade Carbon Elite WGR překvapilo svojí nízkou hmotností, která velmi nahrává mrštnosti a hbitosti kola. Ihned jsem zamířil na kopec po štěrkové cestě. Měl jsem trochu obavy, jak mi to půjde, ale letěl jsem jako Lajka na oběžnou dráhu. Naprosto mi sedly převody (vpředu 46/30, vzadu 11 - 34). Vlastně jsem se cítil jako na silničce a švihal jsem nohama jako kdysi. Gravel mě hnal do rychlosti na jakémkoliv terénu. Byl jsem po dlouhé době jako malé děcko s novou hračkou. Těšil jsem se na delší vyjížďku.

Long ride

Dvě neděle po sobě byly ve znamení delších výjezdů. Připravil jsem dvakrát trasu cca 75km tak, abych dostatečně vyzkoušel všechny možné terény. Výjezdy střídaly sjezdy. Silničky, štěrkovky, lesní cesty, singletracky - nikde jsem nepocítil slabinu. Všude jsem se vezl jako pán. Kolo skotačilo přes kameny i kořeny, s radostí mě hnalo kupředu v každém výjezdu na nový horizont. Opět jsem pocítil nadšení ze švihu. Po 5 hodinách v sedle jsem nebyl téměř vůbec rozbitý hlavně díky celokarbonovému rámu, který pohltí nárazy a drncání.

Do práce na kole

V dalších dnech jsme jezdili do práce, z práce a testovali další schopnosti tohoto skvělého gravel biku. Prakticky jsem nenašel žádnou slabinu. Jezdili jsme po silnicích, štěrkovkách a dokonce i na bike park došlo.

Nejvíce se mi líbilo, že mohu plynule přejíždět ze silnice do terénu a stále v plné rychlosti. Bavila mě ta úžasná svoboda pohybu. Prakticky jako při běhu. Jsem opravdu nadšený s jakou hbitostí GT gravel Grade projížděl, ať už jsem s ním zajel kamkoliv.

Největší výhody shledávám v nízké hmotnosti a jízdnímu komfortu díky celokarbonovému rámu a odpružení kola GT triple triangle. Též mi velmi vyhovoval dvojpřevodník a 10 kolečko. Tento gravel bike mohu jen a jen doporučit naprosto všem.

S pozdravem se loučí

WUDY, ambasador Koloshop

Testovaný model

Název: GT Grade Carbon Elite WGR gravel kolo 

Velikost rámu: L

Rám: Grade Carbon

Osazení: Shimano GRX

Brzdy: Shimano GRX 400 Hydro Disc

Berg heil, jsem Wudy a nejvíc ze všeho mě baví trávit čas v horách. Mé nejoblíbenější aktivity jsou sky/mountain/ultra running, skialpy a turistika. Jsem tátou tří dcer. Má nejoblíbenější značka vybavení je Dynafit - protože to sedí a je to funkční. 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin