Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Ambasadorka Klára jela Extrem Bike Most

Chvilku mi dalo zabrat, než jsem ve výsledcích našla, kdy naposledy jsem jela Extrem Bike Most neboli jak mnozí říkají, šedesátikilometrové XC. Našla jsem se v roce 2013 a ten rok se rozhodně neprášilo, pršelo od startu do cíle a možná i díky tomu jsem se tak dlouho neodvážila znovu na start. 

Publikováno: 17. 5. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Mostecký Extrem Bike je opravdu extrém, po asfaltu se jede tak maximálně 2 km, vše jsou traily nahoru a dolů. Pokud už máte něco v nohách, je to krásný závod a skvěle si ho užijete. Ale pokud jste toho v nové sezóně ještě moc nenajezdili, je dost možné, že se závodem protrápíte. Určitě nemám letos najeto tolik, kolik bych chtěla, ale skvělé podmínky mě zlákaly se na závod vydat. Neměla jsem cíl se s nikým honit, jen si to objet podle svého maxima.

Startovalo se tradičně na Mosteckém Hipodromu, kde je bezvadné zázemí a vše co je třeba na jednom místě. Chvilku po šotolinových cestách na okraji dolu nás zavedli pod Ressl, kde jsme si objeli první výjezdy a sjezdy. Zábava začíná

Rychlý přejezd na Matyldu, občerstvovačka a hurá na Hněvín. Ten Vás pěkně prověří technikou a silou do kopce, které jsou tady pekelně prudké. Šetřit síly nejde, jede se na doraz. Pěkný sjezd dolů a jedním z mála asfaltových úseků na Širák. Nekonečný stoupací trail nás vyvezl na vrchol a kamenitý sjezd dolů znovu k občerstvovačce na Matyldě. A zpět na Ressl delším přejezdem okolo autodromu. 

Tam mě asi dohnala prudká stoupání z Hněvína a Širáku a krize se dostavila. Chvilku jsem nadávala, chvilku chtěla zvracet a chvilku hodit kolo ze skály, ale vždycky jsem věděla, že přijdou naprosto skvělé sjezdy a bude mě to hrozně bavit. Po poslední občerstvovačce jsem věděla, že přijde legendární sjezd Moira a pak už jen Pohádka, Vebr, přejezdem zpátky na Hipodrom a to už se nevzdává.

60 km s převýšením 1500 m a nekonečnem trailů objeto za 4 hodiny. Můj cíl bylo dojet celá a sjet co nejvíc sjezdů. Dojela jsem celá, sjela jsem všechno (až na kámen na Hněvíně, který je pro mě asi zakletý a budu z něj mít vždycky respekt) a jelikož jsme byly v kategorii jen dvě, pohodlně jsem se vešla na bednu. 

Kdo jste se nikdy neodvážil na mostecký extrém, tak určitě doporučuji. Každý milovník trailů by si ho měl někdy objet a nebude litovat. Minimálně až bude v cíli. :) 

Ještě doplním výsledky Koloshop členů na krátké 35 km trati:

  • KARVAY Drahomír 2. místo v kategorii (muži 50-59 let)
  • OLLAND Andreas 8. místo v kategorii (muži 40-49 let)
  • MATÚŠOVÁ Tereza 2. místo v kategorii (ženy 19-29 let)

A na gravel trati:

  • VOBOŘIL Luboš 3. místo celkově

Od 12 let jsem nerozlučná dvojka s horským kolem, v poslední době mě ale hodně baví i silnice a gravel. Mám ráda závody a zkoušení nových disciplín a výzev.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin